Kada verta atsinaujinti padangas

Kada verta atsinaujinti padangas? Automobilio padangų nusidėvėjimas priklauso nuo kelių ypatumų: automobilio eksploatavimo, kelionių dažnumo ir žinoma, nuo jūsų vairavimo stiliaus bei praktinių įgūdžių. Pasitaiko ir nenumatytų situacijų, kuomet padanga būna sugadinta ar pradurta. Dėl to, rekomenduojama profilaktiškai tikrinti vasarinių padangų būklę ir laiku jas pasikeisti.

Kada verta atsinaujinti padangas

Kada verta atsinaujinti padangas

Ypač aktualus sezoniškas padangų keitimas, kuomet vasarinės padangos yra keičiamos į žiemines ar vasarinės į žiemines. Mažiau įgudusiems ar tik pradedantiems vairuotojams, ne visuomet būna lengva laiku atpažinti tam tikrus požymius, rodančius, kad jau laikas būtų pasirūpinti naujomis padangomis. Todėl rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos pagrindinius ženklus. Jie parodo, kad jau atėjo laikas, kuomet reikia pakeisti vasarines automobilio padangas.

Kada keičiamos padangos

Nusidėvėjęs padangų protektorius. Dauguma automobilių padangų modelių turi specialias žymas – kietesnės gumos indikacines juosteles, kurios išryškėja tada, kai protektoriaus gylis pasiekia saugumo ribą. Dažniausiai vasarinėms padangoms yra taikoma 1,6 mm, o žieminėms net 3 mm riba, parodanti iki kiek nusidėvėjęs protektorius dar yra saugus važinėti.

Naudinga pasidomėti:

Nevienodas padangų susidėvėjimas

Galimas ir netolygus vasarinių padangų susidėvėjimas gali būti ne vien dėl protektoriaus gylio, bet ir dėl kitų priežasčių. Tuomet geriausia profilaktiškai patikrinti automobilio padangų būklę ir atlikus diagnostiką, nustatyti priežastis, kurias galima pašalinti arba meistrai rekomenduos padangas pakeisti. Viena iš jų, kad gali tekti subalansuoti ratų važiuoklę, nuo kurios labai priklauso ir padangų eksploatavimo laikas, ypač vasarą, kai keliaujama daug ir nuvažiuojama N kilometrų.. 

Kada verta atsinaujinti padangas – deformacija

Iškilimai ar išsipūtimai, atsiradę vasarinių padangų šonuose. Tai gana rimtas indikatorius, kuris gali tapti avarijos priežastimi, todėl būtina tai pašalinti. Tokie pakitimai gali atsirasti po fizinės padangų deformacijos, važiuojant bekele arba per dėl didelio oro slėgio padangose vasaros metu. 

Akivaizdus padangos pažeidimas

Fizinis vasarinių padangų pažeidimas dažniausiai pasitaiko vasarą kuomet ji yra pradurta, įstrigus aštriam daiktui ar papuolus į autoįvykį. Atsiradus plyšiams ar kitiems pastebimiems pažeidimams dėl oro temperatūrų skirtumų rekomenduojama nerizikuoti, kreiptis į meistrus.

Rekomenduojamas visų 4 padangų keitimas

Vienas iš esminių dalykų yra tai, kad keičiant vasarines padangas, rekomenduojama iš karto keisti visą jų komplektą. Tuomet būsite užtikrinti, kad jūsų automobilis bus tinkamas eksploatuoti ir saugiai vairuoti. Iš bėdos galima keisti ir dvi padangas vasarai, tačiau svarbiausia, kad pagal technines charakteristikas ir specifikacijas, jos atitiktų ir derėtų su likusių padangų pora. Juk nenorite susigadinti vasaros laiko tik dėl 2 vasarinių padangų?

Jei visgi pasirinksite vasarines naujas tik 2, patarimas, tokiu atveju, naują porą padangų montuoti ant galinių ratų, nes taip automobilis liks stabilus.

Būkite saugūs, saugokite save ir kitus eismo dalyvius – Padanguangaras.lt